Articles

De school en haar omgeving

De Michaëlschool is een vrijeschool voor basisonderwijs. De school bestaat uit twee kleuterklassen (groep 1 en 2) en de klassen 1, 2, 3, 4, 5 en 6 (groep 3 t/m 8).

Wij streven naar het werken met klassen van rond de 25 leerlingen. Momenteel zijn de meeste klassen iets kleiner. In de afgelopen jaren is het leerlingenaantal van de Michaëlschool gestaag toegenomen. Dit schooljaar zullen wij rond de 165 leerlingen tellen.

Van oudsher werken wij met een continurooster: de kinderen blijven bij een lange dag tussen de middag op school, eten dan gezamenlijk en zijn altijd onder begeleiding van leerkrachten (niet van ouders).

Gelieerd aan de school is de stichting De Kleine Johannes, die zorg draagt voor twee peutergroepen en een dreumesgroep. En voor de naschoolse opvang werken we nauw samen met Koens Kinderopvang, waar een groot deel van onze leerlingen ’s middags heengaat om te spelen, te knutselen en dingen samen te ondernemen. Zowel het peuterspeelhuis, als de kinderopvang sluiten inhoudelijk aan op de pedagogische visie van onze school.

De Michaëlschool is de enige vrijeschool in de provincie Friesland en bedient daarmee de hele regio. Een deel van de leerlingen van buiten de stad komt met een schooltaxi of het openbaar vervoer naar school.

Het team van de Michaëlschool bestaat uit vijftien leerkrachten, een schoolassistent, een intern begeleider / remedial teacher, een conciërge, een onderwijsondersteuner (muziek) en een directeur. Samen zijn zij de mensen die het onderwijs vormgeven en de zorg dragen voor kinderen die extra hulp, steun of begeleiding nodig hebben.

EU e-Privacy Directive

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View e-Privacy Directive Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

You have allowed cookies to be placed on your computer. This decision can be reversed.

Michaelschool Leeuwarden op FaceBook!